עלייה: ויזות למהגרים יהודים

עלייה: ויזות למהגרים יהודים

ישראל – ויזות ואשרות

 

על פי חוק השבות הישראלי, לכל היהודים יש את הזכות לחזור לישראל. עולים פוטנציאליים פונים לסוכנות היהודית בארצם הנוכחית כדי לקבל אשרות ומעמד הגירה לפני שהם מגיעים לישראל. כשהם מגיעים לארץ, הממשלה מעניקה להם הרשאות מיוחדות.

 

כדי לעודד הגירה, ישראל העבירה את חוק השבות בשנת 1950. הדבר מעניק לכל היהודים את הזכות לעלות לישראל ולהפוך לאזרחים ישראלים.

 

אתם נחשבים יהודים אם אתם דתיים, ילדים של יהודים או נכדים של יהודים. הממשלה מעניקה למהגרים היהודים הרשאות והנחות מיוחדות, כמו קצבאות דיור והקלות במס. עולים מקבלים אזרחות עם הגעתם לארץ.

 

תהליך ההגירה לארץ נקרא "עלייה". הסוכנות היהודית מסייעת בתהליך ההגירה. יש לה נציגי עלייה בחו"ל שעוברים על הבקשות ומעניקים מעמד של עולה למי שאינו אזרח. רבים מנציגים אלה קשורים למרכזי קליטת עלייה, המסייעים למי שאינו תושב לתכנן את תהליך ההגירה שלו.

 

קבלת מעמד של עולה

כדי להשיג מעמד של עולה, על מי שאינו אזרח להציג דרכון תקף והוכחה ליהדותו למרכז הקליטה. כדי להוכיח את יהדותכם, עליכם להציג לארגון העלייה מכתב מהרב שלכם. הארגון גם יקבל תעודת המרה או את תעודת הנישואין של הוריכם אם הם נישאו דרך רשות דתית יהודית, או תעודת הנישואין של סבא וסבתא שלכם באותם תנאים.

 

עליכם למסור את המסמכים הבאים למרכז הקליטה:

 

מסמכי זכאות (מתקבלים מהמרכז)

שאלון

תעודת לידה

תעודת נישואין (אם יש)

מצב בריאותי

 

נציג משפטי יראיין אתכם לגבי הסיבות שלכם לעלייה, ההיסטוריה המשפחתית שלכם ותוכניות ההגירה. הנציג יקבע אם אתם זכאים לעלייה ויודיע למשרד הקליטה הישראלי.

 

אם אתם זכאים, המשרד יעביר לכם הזמנה להגירה. תקבלו תעודת זהות ישראלית ותעודת הגירה (תעודת עולה). התעודה משמשת כויזת ההגירה וההוכחה שלכם לאזרחות.

 

מרבית מרכזי העלייה מציעים שירותים דומים והם יעזרו לכם למצוא דיור ומשרות. מרכזים פופולריים כוללים את מרכז העלייה "נפש בנפש". אם אין מרכז עלייה בקרבת מקום מגוריכם, הסוכנות היהודית או הנציג המשפטי שלכם ידריכו אתכם בתהליך ההגירה.

 

ויזת תושב ארעי יהודי

יהודים שאינם בטוחים אם הם רוצים לעלות עשויים לקבל ויזת A1. רק יהודים אשר זכאים לעלייה רשאים לקבל ויזה מסוג זה. ויזה זו מאפשרת לכם לנסות את החיים בישראל. זה מעניק לכם מעמד של תושב זמני בתוקף לשנה.

 

אם מי שמחזיק בויזת A1 מחליט להתגורר בישראל, עליו להודיע ​​למשרד הקליטה. הם ישנו את מעמדו ממבקר למהגר. הממשלה תנפיק את תעודת הגירה.

 

לעולים חדשים יש הרשאות מיוחדות, כגון ניכויי מס. יש גבול לפרק הזמן שבו תהיה לכם גישה להרשאות אלה. עבור מהגרים שמשנים את מעמדם, מגבלת הזמן נספרת מיום הוצאת ויזת A1.

 

אשרות לבני משפחה שאינם יהודים

הזכאות להגירה כוללת בני זוג וילדים שאינם יהודים, אשר עשויים לקבל ויזת מבקר לפני היציאה מארצם. משרד הפנים מעניק לכם את הויזה הזו.

סגירת תפריט