להישאר חזקה ובריאה, ולהימנע מדליפות שתן בגיל המעבר

להישאר חזקה ובריאה, ולהימנע מדליפות שתן בגיל המעבר

ההערכה היא כי בכל יום, כ-6,000 נשים מגיעות לגיל המעבר בארה"ב. גיל המעבר קורה לכל אישה, והוא למעשה כולל שינויים הורמונליים המביאים להפסקת המחזור החודשי.

 

בעוד שנשים רבות יודעות על הסימפטומים הנפוצים של גיל המעבר (גלי חום, נדודי שינה ועוד), ישנם שינויים מסוימים המתרחשים בגיל המעבר אשר לעתים קרובות מפתיעים אותן. אחד מהם הוא אובדן השליטה על שלפוחית ​​השתן או על המעיים. מה שהן לא יודעות הוא שיש פתרון פשוט בצורת חיתולים למבוגרים, דיסקרטי ונוח, למידע נוסף לחצו כאן.

 

מספר דברים מתרחשים במהלך גיל המעבר שיכולים פתאום לגרום לדליפות:

 

היחלשות שרירי רצפת האגן

שרירי רצפת האגן שלך משחקים תפקיד עצום בשליטה על שלפוחית ​​השתן והמעיים. כאשר השרירים נעשים חלשים יותר, הדבר יכול להוביל לצורך דחוף יותר להשתמש בשירותים, ואף לדליפות שתן או צואה. השרירים החלשים גם יכולים להוביל לסיכון מוגבר של צניחת איברי האגן.

 

שלפוחית ​​השתן פחות גמישה

השינויים המתרחשים במהלך גיל המעבר יכולים לגרום לשלפוחית ​​השתן לאבד את הגמישות ואת היכולת שלה להימתח, מה שעשוי להביא לגירוי מוגבר של השלפוחית ​​כאשר היא מתמלאת בשתן ולהשפיע על העצבים המווסתים את תפקודה. מצב זה עלול לפעמים לגרום לשלפוחית רגיזה.

 

יובש וגינלי

במהלך ואחרי גיל המעבר, הגוף מייצר כמות קטנה יותר של אסטרוגן. דבר זה גורם לעלייה ביובש בנרתיק. ליובש זה יש מספר חסרונות בולטים, ביניהם עלייה בכמות הזיהומים בדרכי השתן.

 

טראומה אנאלית

בעוד שטראומה אנאלית נוצרת בדרך כלל כתוצאה מלידה, נשים רבות לא יכולות להרגיש בהשלכות שלה עד שהן מגיעות לגיל המעבר. מצב זה בשילוב עם רצפת אגן חלשה יכול להגדיל את הסיכון לבריחת שתן.

חשוב לדעת כי למרות ששינויים אלה עשויים להוביל לדליפות משלפוחית ​​השתן או המעיים, ניתן למנוע את הסימפטומים או אף לבטל אותם על ידי טיפול נאות ברצפת האגן. אף פעם לא מאוחר להתחיל לחזק את השרירים באזור זה.

לפנייך כמה דרכים שבהן תוכלי לחזק את רצפת האגן שלך כדי לצלוח את תקופת גיל המעבר בצורה טובה:

 

היי פעילה

פשוט כמו שזה נשמע – הישארי פעילה, זה נהדר עבור שמירה על המשקל ועבור הבריאות הכללית שלך. אימוני ספורט עדינים, כמו הליכה, אינם מפעילים יותר מדי לחץ על רצפת האגן ולכן הם נחשבים לטובים ביותר.

 

נסי סקוואטים

סקוואטים הם דרך מצוינת לבנות את הגמישות ואת שרירי הליבה. כדי לבצע סקוואט, עמדי בפישוק קל כך שהברכיים שלך באותו קו עם הכתפיים. הוציאי את הברכיים החוצה כך שהן לא יעברו את קו הבהונות, הורידי את הישבן למטה, כאילו שאת מנסה לשבת על כיסא. היזהרי שלא להישען קדימה. הזדקפי וחזרי למצב ההתחלתי. המטרה היא לעשות 10 סקוואטים כאלה ביום. שימי לב, אם הסקוואטים קשים מדי עבורך, נסי את לעשות סקוואט בצמוד לקיר. חזרי על אותן התנועות, אבל בצעי אותן עם הגב לקיר כדי לקבל תמיכה נוספת.

 

תרגילי קגל

כאשר הם נעשים כראוי, תרגילי קגל יכולים לחולל פלאים עבור נשים המתמודדות עם בריחת שתן. הם עוזרים לחזק את השרירים שמונעים דליפות משלפוחית ​​השתן, וגם עוזרים למנוע או להפחית את הסימפטומים של צניחת איברי האגן. זכרי כי בעת ביצוע תרגילי קגל, חשוב ללמוד איך לשחרר את רצפת האגן. זה חשוב בדיוק כמו ללמוד איך לחזק אותה. במקרים מסוימים, נשים עם שרירי רצפת אגן הדוקים מדי שלא יודעות כיצד לשחרר אותם, יכולות לגרום להחמרה במצבן אם הן מבצעות תרגילי קגל. אם את מודאגת לגבי רצפת האגן שלך, או שאת פשוט לא יודעת איך לעשות לעשות תרגילי קגל, גשי לפיזיותרפיסט מומחה לרצפת האגן כדי לקבל את העזרה המתאימה לך.

 

סגירת תפריט