תרגילים לשיפור שליטת השלפוחית

תרגילים לשיפור שליטת השלפוחית

אם יש לך בריחת שתן, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​לך לשנות הרגלים מסוימים הקשורים להשתנה.

חלק מההרגלים האלה עשויים להקל ישירות על התסמינים שלך, בעוד שאחרים יכולים להיות חלק מאסטרטגיה לטווח הארוך להפחתת השלפוחית ​​שלך.

להלן כמה אסטרטגיות שהרופא שלך יכול להמליץ ​​עליהן (נכתב על ידי המומחים של עזר נאמן):

ביטול כפול זה כרוך במתן שתן, ואז לחכות כמה שניות לפני שתנסה להשתין שוב. אסטרטגיה זו יכולה להיות שימושית אם השלפוחית ​​שלך לא מתרוקנת לחלוטין כשאת משתינה, מה שיכול לתרום לדחיפות ככל שהיא תתמלא מהר יותר.

צנתור לסירוגין אם חלל כפול אינו יעיל להפחתת ריקון השלפוחית ​​השלמה, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​להשתמש בקטטר בכל פעם שאתה משתין. זה כרוך בהחדרת צינור גמיש קטן לשופכה שלך, דרכו יזרום שתן לשירותים. תסיר את הצינור מייד ותסלק אותו כשתסיים.

השהיית עיכוב או מתוזמן בשלפוחית ​​השתן הפעילה יתר על המידה, שרירי השלפוחית ​​שלך מותנים לעתים קרובות להגיב מהר מדי לשתן בשלפוחית ​​השתן. על ידי שינוי האופן שבו אתה מגיב לדחפים להשתין, ניתן לשפץ את שרירי השלפוחית ​​שלך לאורך זמן. תלוי עד כמה חמורה שלפוחית ​​השתן שלך וכמה תדירות אתה מדליף שתן, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על עיכוב מתן שתן בפרק זמן מסוים, או להתחיל במתן שתן רק לפי לוח זמנים. לדוגמה, אתה יכול להתחיל לחכות 15 או 30 דקות לפני השתנה בכל פעם שאתה מקבל את הדחף.

לאחר שתקפיד על לוח זמנים זה לשבוע-שבועיים, ייתכן שתוכל להגדיל את זמן העיכוב שלך בעוד 15 דקות. המטרה היא להגיע בסופו של דבר למרווח של שעתיים עד ארבע שעות בין כל פעם שאתה משתין. אימונים או תזמון מסוג זה יכולים להצליח רק אם אתה מסוגל לשלוט באופן יעיל על שרירי רצפת האגן שלך, ומאפשר לך לדחות את מתן השתן.

תרגילים מסוימים הכרוכים בשרירי רצפת האגן יכולים לסייע בשיפור היכולת להתנגד לדחפים להשתין. זה יכול להיות נכון גם בטווח הרחוק, אחרי שבניתם כוח בשרירים אלה, כמו גם באופן מיידי, כאשר תרצו לדכא את הדחף להשתין.

תרגילי קיגל נועדו לחזק את שרירי רצפת האגן ואת הסוגר בדרכי השתן. הם כוללים סחיטת שרירים אלה למשך כשלוש שניות ואז משחררים אותם למשך אותו פרק זמן. רופאים רבים ממליצים לעשות 10 חזרות על תרגילי קיגל, שלוש פעמים ביום. זה עשוי לקחת שישה עד שמונה שבועות עד שתבחין בהבדלים בתסמינים שלך.

תרגיל מסוג אחר יכול לעזור כאשר יש לך דחף חזק להשתין ורוצים להפחית אותו מייד: סחט במהירות את שרירי רצפת האגן מספר פעמים, מבלי להירגע בין לבין. ביצוע ה"הלקות המהירות "הללו מספר פעמים ברציפות יכול לגרום למערכת העצבים שלך להרפות את שלפוחית ​​השתן, ולהפחית את הצורך המיידי להשתין.

כשעושים תרגילים אלה להפחתת דחף ההשתנה, זה עוזר לשבת בשקט, להירגע ולהתרכז בדיכוי הדחף. לאחר מכן תוכל להמשיך לעשות ניתובים מהירים כשאתה הולך ברוגע לשירותים.

סגירת תפריט