הבנת הדחפים שלך: מתח מיני בין חברים

הבנת הדחפים שלך: מתח מיני בין חברים

פיתוח קשר רומנטי לאורך זמן באמצעות חברות יכול לייצר כמה מהקשרים העמוקים והארוכים ביותר. לוקח את הזמן לפתח בסיס חזק שעליו אתם מכירים, דואגים ומבינים זה את זה, מעניק את עצמו לטיפוח רומנטיקה בריאה.

 

אתה עלול להרגיש בנוח יותר לתקשר עם מישהו שאתה מחשיב יותר כחבר מאשר בן זוג רומנטי פוטנציאלי. אתה מרגיש שהאדם הזה כבר יודע מי אתה ומקבל אותך. אבל האם יש לך רק ידידות עמוקה, או שזה משהו יותר? האם אתה רוצה משהו יותר או אחר מהאדם הזה? יתכנו דברים רבים נוספים שתשקול ברצינות את הרצונות הראשוניים שלך. ישנן מספר גישות בהן תוכלו להשתמש כדי להתמודד עם רגשות אלו. כמה דוגמאות כוללות הימנעות מפלירטוט עם אדם זה או הקפדה על להיות לא לבד איתם. נדון בשניהם בהמשך המאמר.

 

הגדרת אינטימיות

 

הרצון המולד להיראות כמי שאנחנו הוא שמנווט את ההתקשרות הרגשית המכונה "אינטימיות". כיצורים חברתיים, זה משהו שכולנו כמהים אליו כיוון שכך אלוהים יצר אותנו. תוכננו להתחבר

 

Dictionary.com מגדיר אינטימיות כ"מראה איחוד קרוב או שילוב של חלקיקים או אלמנטים. "זה מוגדר כקשר רגשי חיובי שמעורר תחושות והתנהגויות הקשורות להבנה ותמיכה. אינטימיות כרוכה בקירבה לזולת הכרוכה במערבב נפשות ושיתוף הלבבות. אלן דה בוטון אמר, "אינטימיות היא היכולת להיות די מוזרים עם מישהו – ולגלות שזה בסדר איתם."

 

זהו היחסים זה עם זה, באמצעות חשיפה עצמית, קבלה הדדית והערכה זה של זה (או גילוי כבוד). אינטימיות קשורה לרגשות חיוביים והיא נחשבת בעיני חלקם לתגמול הגדול ביותר לבני אדם בחיפוש אחר יחסים קרובים.

 

סוגי אינטימיות

 

עם ההגדרות השונות לעיל, ניתן להסיק דבר אחד: אינטימיות מתממשת בתוך מערכות יחסים. הגדרה ממילון אוקספורד חושפת את הקשר כיצד שני אנשים או דברים קשורים או יותר או מצב הקשר. ישנם סוגים שונים של מערכות יחסים – עם צרכים ספציפיים שכל אחד מהם עונה עליהם. כשאין מונחים ברורים למה טמונה קרבה של אחד לשני, אתה יכול להיכנס להתקשרות מיותרת שיכולה להוביל לאינטימיות.

 

יש לנו סוגים שונים של מערכות יחסים – יחסי משפחה, יחסי מין, חברות. ישנם סוגים שונים של אינטימיות, אך זו שעולה לרוב בראש היא אינטימיות מינית בין שני אנשים אשר מקיימים יחסי מין ויכולים לשלב צעצועי מין. הסוגים האחרים יכולים להוביל לאינטימיות מינית עם התפתחות הדברים.

 

סגירת תפריט