מהם היתרונות הבריאותיים של מקלחון סאונה?

מהם היתרונות הבריאותיים של מקלחון סאונה?

מתקופת היוונים והרומאים הקדומים, ועד היום, אנשים נהנים מרחיצת קיטור כבר במשך אלפי שנים. בתרבויות מוקדמות, שהות בסאונה נחשבה למנהג חברתי וגם דתי, כשיטה להתחבר לאחרים ולכוח עליון. עם הזמן, הסיבות לרחצה באדים התפתחו, אך רוב היתרונות של מקלחון סאונה נותרו זהים.

כיום, שפע מחקרים מראים כי סאונה רטובה או סאונה יבשה טובה לגוף כמו שבעבר האמינו שהיא בריאה לנשמה. במאמר זה נדגיש כמה מהיתרונות הבריאותיים של מקלחון סאונה.

מקלחון סאונה משפר את בריאות הדם

מחלות לב אחראיות לאלפי מקרי מוות בכל שנה. מסיבה זו, חשוב ביותר לשמור על בריאות הלב וכלי הדם, ומשימה זו קלה יותר מכפי שנדמה לכם. כפי שנמצא במחקר משנת 2012, מקלחון סאונה פשוט יכול לשפר את זרימת הדם, ולכן גם את בריאות הלב, באמצעות הגברת זרימת הדם בגוף.

מחקר אחר שנערך במרפאת מאיו הראה כי במקרים מסוימים חום ולחות של סאונה יבשה או סאונה רטובה יכולים גם להוריד את לחץ הדם, שמהווה גורם סיכון להתפתחות מחלות לב. אז עשו לעצמכם טובה, והתקינו בבית מקלחון סאונה על מנת להגן על בריאותכם ולשפר אותה.

סאונה רטובה לניקוי רעלים

רעלים נמצאים בכל מקום – באוויר שאתם נושמים, באוכל שאתם אוכלים ואפילו בתרופות שאתם נוטלים. אמנם ניתן להימנע מחלק מהרעלים האלו, אך מאחרים לא ניתן להימנע.

למרבה המזל, מקלחון סאונה פוטר את הגוף מרעים בשיטה מהנה, כמו שנמצא, למשל, במחקר שנערך בשנת 2016, שהגיע למסקנה כי סאונה רטובה מובילה להזעה מוגברת, כך שזוהי שיטה מעולה לחיסול חומרים רעילים מסוימים מהגוף.

רעלן פחות מוחשי נוסף שחשוב לגלות אליו מודעות הוא מתח. בין אם הוא נובע מלחץ בעבודה, מאמץ כלכלי או בעיות בזוגיות, לחץ עלול לגרום להרס בגוף בצורה של כאבי ראש, מתח שרירים, כאבי חזה, עייפות, כאבי בטן, בעיות שינה ועוד.

החדשות הטובות?

מרפאת מאיו מדגישה באופן ספציפי את היתרונות של סאונה רטובה, או של מקלחון סאונה – כשיטת הרפיה שיכולה לעזור בהקלת מתחים.

סאונה יבשה משפרת את בריאות העור

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף והוא משפיע באופן משמעותי על הבריאות הכללית. אבל היום, חשיפה חוזרת ונשנית למצבים כמו קרינת השמש הישראלית שיכולה לעתים להיות חסרת רחמים, ומזהמי אוויר סביבתיים, עלולה לגרום לשכבות של תאי עור מזוהמים, כמו גם לעור יבש או פגום.

צעד נהדר לשפר את בריאות העור הוא לרכך ולהסיר חלק מהשכבות הפגועות באמצעות טיפול סאונה יבשה או רחצה יומית של מקלחון אדים. חום הסאונה והאדים משחררים מזהמים שונים מהעור וגורמים להזעה, מה שמסייע לשטיפת נקבוביות, עם יתרונות הרבה יותר טובים מכפי שניתן להשיג משימוש בקרמים יקרים או חומרי טיפוח שונים.

טיפ קטן לסיום

כדי להימנע מהתייבשות, יש להגביל את רחצה של מקלחון אדים או שימוש של סאונה יבשה או סאונה רטובה, למקסימום של עשרים דקות בכל פעם. לאחר מכן, יש להקפיד על קירור הדרגתי של הגוף ולשתות הרבה מים.

 

סגירת תפריט