איך לשמור על יהלומים נקיים

איך לשמור על יהלומים נקיים

בעוד יהלומים הם לנצח, האמת היא שאף יהלום לא נשאר מבריק ללא ניקוי שוטף וטיפול הולם. לכן, אם שמתם לב שהאבנים שלכם הפכו משעממות, קראו להנחיות כיצד לשמור על יהלומיכם נקיים ונוצצים לאורך שנים רבות.

 

כמה זמן נמשכים יהלומים?

אנו יודעים שליהלומים לוקח מיליארדי שנים להיווצרותם כמו גם להתמוטטותם, כך שתוכלו לצפות שהיהלום שלכם יחזיק מעמד הרבה מאוד שנים, ולכן ניתן להעביר אותם במשפחות למטרות סנטימנטליות.

 

עם זאת, אתה יכול לצפות שהשרשרת או טבעת האירוסין שלך יהלומים יישארו כמעט ללא רבב במשך עשרות שנים. ובכל זאת, זה לא אומר שאבן החן שלך תיראה מושלמת כמו היום שקנית אותה. קומץ גורמים סביבתיים יכולים להשפיע על נצנוץ היהלום שלך ועל טהרתו.

 

האם יהלום יכול להישרט?

חלק מהסיבות לכך שיהלומים פופולריים כל כך בטבעות אירוסין ובתכשיטים אחרים היא שהם עמידים מאוד בפני נזקים. בחיי היומיום, אין זה סביר שהיהלום שלך יישרט, גם אם לעולם לא תסיר את טבעת האירוסין שלך.

 

עם זאת, סיכון שריטה משמעותי אחד ליהלום שלך הוא יהלומים אחרים. מכיוון שאבן החן כל כך קשה, היא יכולה לשרוט יהלומים אחרים ולגרום לסימונים גלויים. אם בטבעת שלך יש יותר מיהלום אחד או שאתה מאחסן את התכשיטים שלך בצורה לא נכונה, שריטות יכולות להופיע.

 

אחסון התכשיטים כהלכה – בנפרד בשקיות רכות או מארזים מרופדים – מסייע בהגנה מפני שריטות ומזהמים.

 

מדוע יהלומים מאבדים את הניצוץ?

יהלומים עלולים לגרום נזק, אך שכיח יותר שהם מאבדים את הברק שלהם. יהלומים עלולים לאבד את נצנוצם לאורך זמן, תלוי בקומץ גורמים.

 

גם אם היהלום שלך הוא בעל חיתוך יוצא דופן, צבע, בהירות ומשקל קראט, תנאי הסביבה עלולים לגרום להרס. אם אתה מטפל ביהלום לעיתים קרובות, השמנים על הידיים שלך יכולים להעיב על פני החן. שמני עור מושכים גם לכלוך ואבק סביבתי אחר, מה שהופך את האבן למראה עמומה עוד יותר.

 

בנוסף, מוצרי טיפוח, איפור ומוצרי בית יכולים לשהות בסדקי הגדרת התכשיטים שלך. התוצאה היא תכשיט שנראה קודר לחלוטין, מהתפאורה ועד האבן עצמה.

 

יש צורך בניקוי זהיר כדי להחזיר את הברק של היהלום.

סגירת תפריט