You are currently viewing למה כדאי להיות קוסמטיקאית בזמן הקרוב?

למה כדאי להיות קוסמטיקאית בזמן הקרוב?

נכון, כל אדם לפחות פעם אחת בחייו מתמודד עם השאלה "מה המטרה שלי?". או "מה הייתי רוצה לעשות בחיים?". התמודדנו עם הנושא הזה וכנראה שגם את  התמודדת איתה. היום אנחנו רוצים להצג  כמה יתרונות וחסרונות של קורסי קוסמטיקה בעתיד הקרוב!

קוסמטיקה היא מקצוע המשלב תכונות של עובדות רפואיות ואסתטיות. קוסמטיקאיות, ככלל, הופכות לאנשים, ראשית, רוצים לעזור לאחרים להתמודד עם בעיות מסוימות, ושנית, הם אוהבים ליהנות מהאסתטיקה של גוף האדם, להתמודד ולראות אותה בכל דבר. אכן, כל אדם הוא ייחודי בדרכו שלו, ולכל אחד מאיתנו יש משהו מיוחד, מרתק, מושך תשומת לב.

המטרה שלנו היום היא לנתח את היתרונות והחסרונות של שליטה במקצוע הקוסמטיקאית – אז בואו נעבור לשלב זה!

החל מהיתרונות, אנחנו רוצים לומר ש:

  1.     המקצוע מבוקש מאוד בכל מקום בעולם. היכן שהמאסטר יהיה, יהיו לו לקוחות, כי בכל מקום יש בנות שחולמות על עור חלק, יפה ומטופח ללא פריחות ופיגמנטציה. קוסמטיקאיות מטפלות במספר רב של בעיות שאנשים באים איתן – את לא תלכי לרופא עם בעיות כאלה, אבל לכולם יש רצון לתקן אותן. אקנה, גוון עור לא אחיד, קמטים, פיגמנטציה, חוסר גמישות – כל הבעיות הללו מטופלות על ידי קוסמטיקאיות. בנוסף, בביקור אצל מומחה כזה, הלקוחות מקבלים גם המלצות על טיפול ותחזוקה עתידית של העור במצב תקין, ולא רק הליך חד פעמי. קוסמטיקאיות גם מטפלות וגם מוסיפות קורט יופי לתוצאה המושלמת, וחוץ מזה, הליכים אלה הם לרוב די נעימים – אם לא לוקחים בחשבון רגעים כמו ניקוי או פילינג עמוק. יש מעט נעים בהליכים הללו, אך לאחריהם יש תוצאה מיידית, שכמעט בלתי אפשרי להשיג בעצמך. כל ההליכים הללו מבוקשים בכל מקום! אחרי הכל, רוב הבנות והנשים מתמודדות עם בעיות אלו לאורך כל חייהן.
  2.     שכר גבוה. המידה שבה מומחה מעריך את עבודתו ומעריך את המקצועיות שלו תלויה המחירון שהוא קובע. וכפי שמראה בפועל, לכל מוצר יש סוחר. כמובן שהתמחור מושפעים גורמים רבים – מיקום, נוחות, פרסומת. אבל קוסמטיקאית שמכבדת את עצמה יכולה, אם תרצה, להגיע לכל התפקידים הללו תוך זמן קצר.
  3.     הזדמנות לעבוד כעצמאי. המכניקה של פתיחת מכון משלך אינה כל כך מסובכת שמתחילים לא יכולים להתמודד עם זה. יתרה מזאת, כעת יש מספר עצום של "שבילים שדרוכים", ואת יכולה ללכת בדרכו של מישהו אחר. זה לא יהיה פלגיאט אם תוסיפי את הרעיונות שלך ותיישם אותם, אבל לקחת דוגמה מהקולגות שלך זה ממש לא בושה ואפילו נכון. תחרות בריאה צריכה להיות נוכחת, כי היא מעוררת מוטיבציה ואינה מאפשרת לך להשרף במהירות מהעבודה.
  4.     אי אפשר להחיל את הנקודה הזו על כל מדינות העולם, אבל בישראל היא רלוונטית מתמיד. אם מסתכלים על הקוסמטיקאיות של מדינות המרחב הפוסט-סובייטי, די ברור שלאנשי מקצוע עם אות גדולה יש לכולם השכלה רפואית. הטכנולוגיה מתקדמת ובישראל זה עובד קצת אחרת. לא צריך להיות רפואה כדי ללכת להיות קוסמטיקאית – זה נלמד מהיסוד ולומד את החלק ברפואה שקוסמטיקאיות באמת צריכות ללמוד. וחלקים מההכשרה הרפואית שאינם מועילים בלימודי הקוסמטיקה עוברים בצד או אינם נכללים בתוכנית אם אין בהם צורך כלל.

יש עוד הרבה יתרונות, אבל עכשיו בואו נעבור לחסרונות.

  1.     זה דורש חריצות אמיתית. למען האמת, את לא באמת יכולה להצליח בשום עסק בלי להתאמץ. גורם זה אינו עוקף קוסמטיקאיות. האמת היא שהקמת עסק וכל היתרונות הנלווים לכך היא ממש קלה, אבל דורשת התמדה והתמדה. זהו המפתח לכל עסק איכותי.
  2.     מעבר קשה מלימודים לעבודה. ברוב הקורסים המעבר הזה די פתאומי ומסתבר שבזמן  הליומד את מעורבת, מתעניינת, עושה תוכניות וחלומות, וכשמסיימים את הלימודים מסתבר שהכל לא פשוט כמו שזה נראה בקורסים. למרות זאת, בישראל קיים קורס קוסמטיקה, בו נלמדים במקביל מספר מקצועות נוספים שבזכותם ניתן להתחיל לבנות את רשימת הלקוחות שלך גם במהלך ההכשרה.

למעשה, לא יכולנו למצוא חסרונות ברורים יותר, אבל זה לטובה, כי קוסמטולוגיה היא מקצוע שהרבה בנות יאהבו. אנחנו מאוהבים בה ומקווים שגם אתן.