הלוואה- מתי כדאי לקחת?

הלוואה- מתי כדאי לקחת?

כל אחד מאיתנו חווה תקופות משבר קשות בהם מצב העו"ש לא מזהיר, לעיתים מדובר על תקופה קצרה של מינוס ולאיתם מדובר על תקופה ארוכה שהדרך היחידה לצאת ממנה היא דרך לקיחת הלוואה. אך רגע לפני שאתם מחליטים לקחת הלוואה חשוב שתוודאו מהו אחוז הריבית שתשלמו מדי חודש, לאיזה תקופה תוכלו לקחת את ההלוואה, ומהו סכום ההלוואה שתצטרכו להחזיר מדי חודש. חשוב מאוד שבטרם לקיחת הלוואה תוכלו לעמוד בתנאי ההחזר החודשי ולא להיקלע למצב של פיגור בתשלומים.

הלוואה מתי לקחת

באילו מצבים כדאי לכם לקחת הלוואה?

​ישנם מצבים אשר בהם נדרשת לקיחת הלוואה על מנת לצאת מהמשבר הכלכלי, אחרת המצב מחמיר עוד יותר. מצבים אלה כוללים:

סגירת חוב- במצב בו יש לכם חוב או כמה חובות רק הלוואה תעזור לכם לסגור את החובות הללו. חשוב שתנאי ההלוואה שאתם לוקחים יהיה לטובתכם ואחוז הריבית לא יהיה גבוה על מנת שלא תקלעו למצבים בהם לא תוכלו לעמוד בתנאי החזר ההלוואה מדי חודש. כמו כן חשוב לצמצם בהוצאות שלכם ו תמיד שההכנסות שלכם יהיו גבוהות מאשר ההוצאות.

קניית נכס- במצב של קניית נכס בין אם זה בית או נכס להשקעה על מנת להגדיל את ההכנסה שלכם יש צורך בהון התחלתי. לכן לקיחת הלוואה היא האופציה הטובה שעומדת בפניכם.

טיפולי בריאות שונים- מצבים כגון טיפולי שיניים, ניתוח מורכב אשר מצריך תשלום עבור רופא פרטי, מצריכים סכומים גבוהים של כסף שלא תמיד יש ללקוח. באמצעות הלוואה מהבנק או מחברות חוץ  בנקאיות ניתן להשיג את הכסף הנחוץ ולהתחיל בטיפולי השיניים או בטיפולים אחרים.

לימודים- ישנם מצבים שבהם אנו רוצים ללמוד ולרכוש מקצוע אך אין לנו מספיק כסף, במצב זה הפתרון היחיד לתשלום עבור הלימודים הוא דרך לקיחת הלוואה אשר מכסה את עלות הלימודים ונותנת שקט נפשי וחוסר דאגות לגבי העתיד מהיכן להשיג כסף.

על מנת לקבל את ההלוואה עליכם לעמוד בתנאים שמציב הבנק או חברות חוץ בנקאיות, ברוב המקרים לא תדרשו בערבים חוץ מהלוואת המשכנתא, אך תצטרכו להראות שאתם יציבים תעסוקתית ויש לכם מקור הכנסה קבוע וכן פיקדונות וחסכונות.

מדוע חשוב לא למהר לקחת הלוואה?

ישנם מצבים שבהם החיפזון הוא מהשטן ולמה הכוונה? מצבים שבהם אנו לוקחים הלוואה אך לא יכולים לעמוד בה ולהחזירה מדי חודש, גוררת ריבית פיגורים אותה יש לשלם בנוסף לתשלום ההלוואה שלא כובד. במצבים שבהם ריבית הפיגורים לא משולמת היא מועברת לגבייה ואם היא לא משולמת היא יכולה להגיע עד למצבים של פשיטת רגל. לכן חשוב מאוד לעצור ולחשוב כמה פעמים אם אנו יכולים לעמוד בהחזרי ההלוואה מדי חודש או לא. אם אנו יודעים מראש שאנו לא יכולים עדיף לוותר על לקיחת הלוואה ולנסות להלוות מהמשפחה קרובה או חברים.

 

 

סגירת תפריט